SÖMESTRE ÇALIŞMA KAMPI

Kamp Programı

 İlaçlar

•                   Öğrencilerimizin sürekli kullandığı ilaç veya özel sağlık malzemesi varsa, veli tarafından üzerinde çocuğunuzun ismi yazılı bir torbanın içinde öğretmenlerimize teslim edilmelidir.

•             Kamp sırasında kampçıların yanlarında ilaç bulundurmalarına izin verilmeyecek, vitamin dahil her türlü ilaç öğretmenlerimizin gözetiminde alınacaktır.

 

Öğrencilerimizin Yanında Getirmesi Gereken Malzemeler

Penye tişört, sweatshirt, şort, eşofman, spor çorabı, spor ayakkabı, iç çamaşırı, pantolon, gömlek, kazak/polar, yağmurluk, günlük ayakkabı, pijama, terlik, mayo, deodorant, diş macunu, diş fırçası

 

Not

Getirilecek eşyaların 1 bavul ve sırt çantası olarak sınırlandırılması rica olunur. Elektronik oyuncaklara (PSP, tablet, vs.) kampta ihtiyaç duymayacakları için getirmemelerini rica ederiz.

 

Örnek kamp programı

 Kalkış

Sabah Temizliği

Oda Düzeni

Spor Aktiviteleri

Kahvaltı

Sabah Etüdü

Öğle Yemeği

Dinlenme ve Seçmeli Aktivite

Öğle Etüdü

Dinlenme ve Seçmeli Aktivite

Akşam Yemeği

Akşam Etüdü

Gece Aktivitesi

Yatış ve uyku zamanı

Şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğumuz tüm kamplar başarılı ve sorunsuzca gerçekleşmiş olup, ayrıca öğrenci,öğretmen ve veli memnuniyeti üst düzeyde tutulmuştur. Kamplarımızda önce disiplin ve ders çalışma ön plana çıkarılmıştır,ancak spor aktiviteleri ve eğlencelerde göz ardı edilmemiştir.

Tarih Aralığı Kişi Başı

Genel Şartlar

Kampımızın Sundukları

•             Güvenli bir ortamda eğitim-öğretim ve motivasyon deneyimi,

•             Yeni dostluklar kurma ve yeni ilgi alanları keşfetme fırsatı,

•             Eğitim-Öğretim, motivasyon, çalışma, aktivite ve eğlence fırsatı,

•             Aileden uzakta, kendi sorumluluklarını alarak bir grup halinde yaşama yeteneklerinin geliştirilmesi

 

Kampımıza Ulaşım

•    Öğrencilerimiz okullarından teslim alınarak tüzüğe uygun araçlar ile kamp yapacakları 5 yıldızlı otellere tarafımızdan transfer edilecektir.

•     Kamp otellerimiz genel itibari ile Antalya ve Ege bölgesinde yer almaktadır.

•    Kampa katılan öğrencilerimizin durumları ile ilgili bilgilendirmeler okul yöneticilerimiz tarafından ailelerine bildirilmektedir.

 

 Odalar ve Konaklama

•      Kampa katılacak öğrencilerimiz kendi öğretmenleri tarafından belirlenecek olan odalama listelerine göre konaklayacaklardır

•      Konaklamalarımız öğretmen ve eğitmenlerimizin bilgisi dahilinde 3 ve 4’erli olarak düzenlenecektir.

•     Oda düzeni kampa katılan öğrencilerimiz  tarafından sağlanmaktadır. Oda temizliği otel housekeeping görevlileri tarafından her gün düzenli bir şekilde yapılmaktadır.

 

Aileden Ayrı Bir Deneyim

Öğrencilerimizden bazıları ilk kez bir kamp’a katılıyor, hatta evlerinden ilk kez ayrılıyor olabilirler. Bu deneyim onların
yaşamında bir dönüm noktası olabilir. İçlerinden bazılarının evden ayrılma vakti yaklaştıkça bazı sıkıntılar yaşamaları kaçınılmazdır. Hareket saati geldiğinde çeşitli sorunların ortaya çıkması ve endişeli davranışlar normaldir. Nasıl olacak? Kamptan hoşlanacak mıyım? Orada neler yapacağım? Güzel vakit geçirebilecek miyim?

Bu tip endişeler, otele vardığımızda ortadan kalkar. Bazıdurumlarda endişelerin gitmesi biraz daha uzun sürebilir.

Kamplarımızda utangaçlık ve çekingenliği ortadan kaldırmak için duyarlı ve etkili uygulamalarımız vardır. Çok nadir olarak mutsuzluk birkaç saat, çok istisnai durumlarda da birkaç gün sürebilir. Ortama uyum sağlamakta güçlük çeken kampçılar, bazen de ailelerine onları en zayıf yerinden yakalayacak mesajlar yazar ya da telefon diyalogları yaşarlar. Bu tip mesajlar ya da telefonlar aldığınızda yapılacak en iyi şey bizi aramanızdır. Çok büyük bir ihtimalle biz zaten sorundan başından beri haberdarızdır ve genellikle mesaj size ulaşıp, siz de bizi arayana kadar öğrencilerimiz diğerleri kadar mutlu olmaya başlamış olur. Sizin de katkılarınızla kamp problemsiz olarak sona erer.

 

Ev Özlemi

Ev özlemi bir hastalık ya da problem değil, son derece normal bir duygudur. Öğrencilerin %95’i en az bir gün ailelerini 
özlediklerini ifade ederler. Bu kötü bir şey değildir; aksine evin değerli olduğunu gösterir. Bazıları evde pişen yemeği, 
bazıları aile fertlerini, evcil hayvanlarını veya oyuncaklarını özleyebilir.Öğrenciler, oda ve grup arkadaşları ile beraber olduklarından dolayı ev özlemi ve ebeveyn özlemi kısa zamanda ortadan kalkmaktadır.

 

Neler Söylenmeli

Siz öğretmenlerimizden ricamız, kamp öncesi konuşmalarınızda öğrencilerimize;

•             Kampın yeni arkadaşlıklar, yeni bilgiler, yeni oyunlar ve yeni heyecanlar olduğunu,

•             Odasını 3-4 arkadaşı ile paylaşacağını, Bir problemi olduğunda önce öğretmeniyle, konuşmanın doğru yol olduğunu,

•             İlk gün kampa ulaştığında harika arkadaşlar ile süper bir kamp geçirmesi için tüm organizasyonun hazır beklediğini,

•             Kampın büyük bir aile olduğunu

•             Kampa katılmak gibi sorumluluk ve özgüven gerektiren bir karar aldığı için onunla gurur duyduğunuzu söyleyin.

Unutmayın ki, evden ayrı kalacağı bu süre onun ileride kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız biri olması yolunda oldukça önemli bir adımdır. Bu adımı atarken de sizin ona olan inancınızı hissetmeye ve desteğinize çok ihtiyacı olacaktır.

 

Önerebileceğimiz Diğer Turlarımız