GAP TURU

1.GÜN : HALFETİ - GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA

Yolda vereceğimiz molalar sonrası Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4.baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan, siyah güllerin memleketi Halfeti'ye ulaşıyoruz. Birecik Barajı üzerinde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası teknemize (Ekstra) binerek Rumkale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapılarıyla Savaşan Köyü’nü gördükten sonra teknemizden iniyor ve serbest zaman veriyoruz. Alışveriş ve serbest zaman sonrası aracımız ile buluşarak  ‘’Peygamberler Şehri’’ Şanlıurfa’ya varıyoruz. İlk ziyaret edeceğimiz alan Dünya Tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan Göbeklitepe. 12 bin yıl önce inşa edildiği ortaya çıkarılan ve yerleşik yaşama geçiş tarihinin yeniden yazılmasına yol açan Göbeklitepe, çok sayıda yuvarlak yapıdan oluşuyor. Bu yapılardan sadece 6 tanesi gün ışığına çıkarıldı. Yapılardan 20 tane olduğu tahmin ediliyor. Diğerlerinin gün yüzüne çıkartılması için de çalışmalar sürüyor. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden de olan Göbeklitepe’ de ‘’T’’ biçiminde sütunların üzerinde yer alan figürlerle de sanat tarihi açısından büyük bir döneme sahip 3 boyutlu kabartmalar görenleri hayran bırakıyor. Ziyaretimiz sonrası aracımız ile buluşarak ilk günün yorgunluğunu atmak için ve sonraki güne enerjik başlamak için konaklayacağımız otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde . ( ŞANLIURFA )

2.GÜN : HARRAN – BALIKLIGÖL – MEVLİD-İ HALİL CAMİİ – HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ&GÖLÜ – AYN-EL ZELİHA GÖLÜ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Harran’a ulaşıyoruz. Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan ve Dünyanın ilk Üniversitesi olarak da bilinen Camii El Firdevs (Cennet Camii), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Harran Evlerini ziyaret ediyoruz. Çaylarımızı ve kahvelerimizi içerek fotoğraflarımızı çektikten sonra aracımıza binerek Balıklı Göl’e varıyoruz. Balıklı Göl Şanlıurfa turizminin çekim alanıdır. Halil-ür Rahman Gölü'nün hemen güneyinde, Urfa Kalesinin önünde yer almakta olup, 150 m2 alanı bulunan bir göldür. Rivayetlere göre, Hz İbrahim ateşe atıldıktan sonra, Nemrut'un kızı Zeliha da Hz. İbrahim'i çok sevdiğinden ve ona inandığından ateşe atılmasına dayanamaz, o da kendisini ateşe atar ve bir mucize gerçekleşir ve etraf güllük gülistanlık olur. İçinde efsanelere konu olan sazan türü balıklar bulunmaktadır. Bu balıklara halk tarafından saygı gösterilir ve yenilmez. Zeliha'nın düştüğü yer de bir göle dönüşür. Ziyaretimizin  hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, Mevlid-i Halil Camii, Ayn-el Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ül Rahman Gölü ve Hz. Eyyub’un Sabır Makamı ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Alışveriş için verilecek serbest zaman sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve sonrası arzu eden misafirlerimiz ile Sıra Gecesi programına katılıyoruz. (Extra) . Konaklama otelimizde.  ( ŞANLIURFA )

3.GÜN : MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF - BATMAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyor ve Mardin şehir merkezine ulaşıyoruz. Aracımız ile ayrılarak bu büyülü kenti siz değerli misafirlerimiz ile keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Mor Behnam Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği (Extra) ve alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman. Sonrasında aracımız ile buluşarak Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’da ilk olarak, Süryani Cemaatine ait iki büyük manastır ve metropolitlik merkezi olan Mor Gabriel veya Deyrul Zaferan Manastırlarından birisi olacaktır. Bir dönem tüm dünya Süryanilerinin Metropolitlik Merkezi konumunda olan bu tarihi yapıda manastır görevlileri eşliğinde Güneş Tapınağı ve bölümleri gezilerini gerçekleştiriyoruz. “Küçük Mardin” olarak anılan Midyat'ta Konuk Evi ziyaretimizi ve Telkariciler Çarşısında alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Verilecek serbest zaman ve öğle yemeği sonrası yola çıkıyor Hasankeyf’e gidiyoruz. (Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen bir toprak kaymasından dolayı Hasankeyf Kalesi’nin bazı kısımları ziyarete kapalıdır). Buradaki gezimizde Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Zaviyesi, El-Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesi, Artuklu Döneminde de var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri görüyor ve alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Gezilerimiz ve serbest zaman sonrası aracımız ile buluşarak otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( BATMAN )

4.GÜN : DİYARBAKIR – ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile buluşuyor ve Diyarbakır’a varıyoruz. Yapacağımız şehir turumuz ile Ulu Camii, Suluklu Han, Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır Surları, Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi ziyaretlerimiz sonrası öğle yemeğimizi (Extra) alıyor ve Adıyaman’a yola çıkıyoruz. Atatürk Barajı üzerine kurulan, Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır'ı birbirine bağlayan Nissibi Köprüsü’nden Atatürk Barajı’nı geçerek, yolda vereceğimiz molalar sonrası Adıyaman’a varış. Bizi bekleyen transfer araçlarımızla (Extra) 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos'un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla ; Kommagene Kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 mt. yükseklikteki Nemrut Dağı'na ulaşıyoruz. (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, Kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği, geceleme otelimizde. ( ADIYAMAN )

5.GÜN : GAZİANTEP   

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile buluşuyor Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’e vardığımızda ilk durağımız sular altında kalan Zeugma Antik Kenti’nden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz Zeugma Mozaik Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra ikinci durağımız yörenin en önemli el sanatlarından olan Sedef Kakma Atölye’lerini görerek  serbest olarak Bakırcılar, Baharatçılar, Arastacılar ve meşhur Baklavacıları olacak. Gezimiz ve alışverişlerimiz sonrası belirlenen saatte buluşarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( GAZİANTEP )

6.GÜN : HATAY (ANTAKYA) – HATAY MÜZESİ – MOZAİK MÜZESİ –  ST. PİERRE KİLİSESİ - HABİB CABBAR CAMİİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyor ve Gaziantep’ten  ayrılarak Hatay’a doğru yola çıkıyoruz.. Dinlerin ve dillerin kardeş gibi koyun koyuna yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya'da nam salmış Hatay ili merkezi Antakya'ya ulaşıyoruz. Alacağımız öğle yemeği (Extra) sonrası verilecek serbest zaman sonrası tekrar buluşarak Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesi ve Hristiyanlar için hac merkezi konumunda bulunan, Vatikan tarafından da Dünyanın İlk Kilisesi olarak kabul gören St.Pierre Kilisesi gezilerini yapıp, kendimizi Antakya'nın dar sokaklarına atıyoruz. Antakya Hristiyan cemaatinin hala kullandığı Katolik ve Protestan Kiliselerini müsait olmaları koşuluyla gezip, Uzun Çarşı'da geçmişe dönüyoruz. Kuran-ı Kerim'de Yasin Suresinde anlatılan olayın da geçtiğine inanılan bu kutsal şehrin önemli noktalarından olan Habib Neccar Camisi'de gezip aracımız ile buluşarak dönüş için yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar sonrası sabaha karşı hareket noktamıza varıyoruz.

Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişilik Oda

Genel Şartlar

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze kartı olmayan misafirlerimizin Müze Kartı almalarını tavsiye ederiz.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri  ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tuanna Turizm ( GÖK-ER TRAVEL ) kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur programı; Otel, Ulaşım, Rehberlik Hizmetleri ve Gezi Yerleri vs. ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan hizmetler  için ücret İadesi yapılmaz.

Fiyatlarımız 2 kişilik odada kişi başı konaklama fiyatıdır. Çocuk konaklaması ise 2 kişilik odada yanında konaklama fiyatıdır.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerlidir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Tuanna Turizm ( GÖK-ER TRAVEL ) temsilcisi tarafından bilgilendirilir. Otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

ÖNERİLER

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve molalar olacağı için, tüm gerekli eşyalarınızı (güneş kremi, çanta, güneş gözlüğü  vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

Tur sirküsü yayımlandığı 22/08/2019 tarihinde geçerlidir. Bu tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, TUANNA TURİZM ( GÖK-ER TRAVEL ) TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI TUANNA TURİZM’E ( GÖK-ER TRAVEL ) AİTTİR. (27.04.2019) PROGRAMIN TURİZM SEKTÖRÜNDE OLUŞTURULAN KOPYALARINDAN TUANNA TURİZM ( GÖK-ER TRAVEL ) SORUMLU TUTULAMAZ. TUR PROGRAMIMIZ, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TOPLAM 2 SAYFADAN OLUŞUP AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.

Lüks araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım
Bakanlık kokartlı bölge rehberi
Acenta rehberlik hizmetleri 
Araç içi sıcak-soğuk ikramlar
1.gün Halfeti’de Birecik Baraj üzerinde kahvaltı
5 Akşam yemeği (OTELDE)
5 Sabah kahvaltısı (OTELDE)
Seyahat sigortası
1.ve 2. Gece Urfa Otel konaklama
3.Gece Batman Otel konaklama
4.Gece Adıyaman Otel konaklama
5.Gece G.Antep Otel konaklama  

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tüm Şahsi Harcamalar
Oda mini barlarındaki içecekler
Yemeklerdeki içecekler
Tüm Öğle Yemekleri 
Sıra Gecesi
Program dışındaki extra organizasyonlar
Rumkale / Halfeti Tekne Turu
Nemrut Dağına Çıkış minibüsler ile transferler

>